PROJEKTY
PROJEKT GŁÓWNY
ŚWIĄTYNIA 3D
HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE JEST NIEROZERWALNIE ZŁĄCZONA Z DZIEJAMI NARODU POLSKIEGO
Fundacja tworzy cyfrową dokumentację świątyń oraz dzieł sztuki w celu archiwizowania i udostępniania ich za pośrednictwem internetu. Technologia daje nam możliwość odbycia w pełni realistycznego spaceru po wybranych obiektach bez konieczności wychodzenia z domu oraz poznania ich historii. Jest to pierwsza na świecie platforma wykorzystująca najnowsze możliwości techniki w celu zbudowania największej bazy obiektów sakralnych w wirtualnej rzeczywistości.
Z pasji do …
Sztuki
Twórczość artystów minionych epok powstająca w hołdzie Bogu to wspaniała spuścizna naszych przodków. Świątynie, rzeźby, obrazy, księgi, które przetrwały do naszych czasów to dzieła, które zasługują na ochronę i zachowanie dla przyszłych pokoleń.
Kultury
Chrześcijańska moralność przez stulecia kształtowała i umacniała instytucje państwowe oraz miała ogromny wpływ na życie kulturalne i duchowe społeczeństwa. Kościół był niekwestionowanym ojcem i wychowawcą narodu.
Historii
Spojrzenie na tysiącletnią historię Polski uświadamia, że rola Kościoła w kształtowaniu państwa i Narodu polskiego była decydująca.
UWIECZNIAMY TO CO NIE POWINNO BYĆ ZAPOMNIANE
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY
Historia w liczbach
Od początku 2017 roku podróżujemy po Polsce odkrywając zapierające dech w piersiach miejsca
RealizacjI 3D
Przejechanych kilometrów
GB Zebranych danych
pomocnych ludzi
ODSŁON MULTINEDIÓW
ZAKOŃCZONE
PROGRAMY FUNDACJI ZDROWIA I KULTURY
Akademia Zdrowia i Urody – Wielokierunkowe Badania Profilaktyczne „Zdrowie nie jest dawane przez naturę, lecz musi być stale zdobywane” (Paracelsus).
Cykliczne badania profilaktyczne pod nazwą: Akademia Zdrowia i Urody® oprócz diagnostyki, porad medycznych, wyrabiają nawyk pielęgnacji zdrowia, aby zdążyć na czas, aby wygrać z chorobą. Przełamują społeczny lęk przed rakiem, zwiększają świadomość. Mobilizują i motywują do kontynuowania leczenia i prewencji.
Weekendowe Uniwersytety Zdrowia – Przede wszystkim edukacja.
Program jest odpowiedzią na problem negatywnej korelacji między aktywnością społeczną i zawodową kobiet, które ukończyły 45 lat, a intensyfikacją specyficznych zagrożeń dla zdrowia kobiet w tym okresie życia. Jest pierwszym w Polsce kompleksowym programem zdrowotnym przełamującym tabu dolegliwości okresu menopauzy oraz stereotyp, że profilaktyka związana jest z zamożnością. Celem programu jest edukacja prozdrowotna, mogąca przyczynić się do niemal całkowitego wyeliminowania niektórych chorób lub znacznego ograniczenia zapadalności i umieralności z powodu nowotworów i innych chorób cywilizacyjnych.
„Zdrowie kobiety – o czym każda kobieta wiedzieć powinna”
Akcja pro-zdrowotna poświęcona: profilaktyce chorób cywilizacyjnych (w tym chorób nowotworowych), higienie życia psychicznego, diecie, nowoczesnym metodom odmładzania skóry i organizmu. Z akcji skorzystało 5000 kobiet.
Partner akcji: Stałe Przedstawicielstwo ONZ w Polsce
„Czas na zdrowie” – profilaktyka zdrowia w rodzinie.
Bezpłatne konsultacje i badania dla kobiet, dzieci, mężczyzn oraz edukacja w zakresie zachowań prozdrowotnych w rodzinie. Z oferty skorzystało ok. 10 000 osób. Akcję zorganizowano we współpracy z Przedstawicielstwem Programu Narodów Zjednoczonych Ds. Rozwoju i Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w Warszawie
„Zdrową być”
Bezpłatne badania, konsultacje, wykłady, prezentacje dla kobiet Pomorza w zakresie dermatologii, wenerologii, ginekologii, endokrynologii, kosmetologii, onkologii, itd. Badaniami i konsultacjami objęto ok. 5 tys. osób. W ramach działań statutowych Akademii Zdrowia i Urody w 2006r organizowane były także szkolenia dla kobiet: „Melanoma day”- profilaktyka czerniaka skóry (100 kobiet), szkolenie dla 60 kobiet pt. „Różowa Wstążka – samobadanie piersi”.
„Wygrać z rakiem”
w ramach projektu przebadano wielokierunkowo 1000 bezrobotnych kobiet i 300 dziewczynek z domów dziecka.
„Jak żyć zdrowo i aktywnie”
Profilaktyka i edukacja zdrowotna kobiet po 45 r. życia. Połączenie programów badań przesiewowych i edukacji prozdrowotnej: Weekendowe Uniwersytety Zdrowia. Zorganizowano dwa dwudniowe szkolenia połączone z warsztatami dla 200 kobiet z woj. mazowieckiego oraz objęto badaniami skryningowymi 1000 kobiet. Łącznie wykonano ca 3000 badań.
Podpisanie przez Fundację w Belwederze „Deklaracji na rzecz poprawy sytuacji zdrowotnej kobiet w Europie Środkowej”, powstałej z inicjatywy Przewodniczącej Międzynarodowego Zgromadzenia Kobiet Ministrów Pani Madeleine Albright. Fundacja przystąpiła do wieloletniego „Programu Edukacji Zdrowotnej Kobiet”.